Léto 2018

Opět se těšíme na společné týdny s dětmi. 
 
Termíny Letních týdnů s programem budou pro tento rok:
 
 
9. - 13.7. - bylinkový týden  
Jak se skřítek Prokopáček potkal s Pampeliškou a Kopřivou (průvodce: Beata a Anička)
 
16. - 20.7. výtvarný týden  
Indiánskou stezkou (průvodce Eliška a Verča)
 
23. - 27.7. - divadelní týden 
Divadelní hrátky z pohádky do pohádky (průvodce Zuzanka a Zuzka)
 

PROGRAM:

 

Bylinkový týden:

 

   Co tu kvete, co tu voní? A jak si s tím můžu hrát, nedá se s tím čarovat? Vyrazíme na louku a k potoku, podnikneme výlet za voňavými bylinkami do Dendrologické zahrady v Průhonicích, vyzkoušíme a prožijeme bylinky všemi smysly. Vyrobíme si léčivý čajík, zkusíme jak se vyrábí bylinné mýdlo. Budeme čarovat s barevnými květy a nejen s nimy a obarvíme co se dá. Necháme se unést spolu s kouřem z čarovného koření a uvaříme si pravý čarodějný lektvar.  

 

Výtvarný Týden:

   

  Staneme se kmenem lesních Indiánů. Budeme poznávat indiánský způsob života s jeho těsným vztahem k přírodě, ve které se dají zažít mnohá dobrodružství – budeme stopovat, plížit se, dorozumívat se posunkovou řečí a obrázkovým písmem. Postavíme si a pomalujeme tee-pee, budeme si vyrábět nástroje a ozdoby, masky a čelenky, na které budeme sbírat orlí pera. Postupně vytvoříme magický totem čtyř živlů a do konce týdne jistě najdeme svou indiánskou duši a indiánské jméno.

 

Divadelní týden:

 

   Hop a skok, od pohádky nás dělí krok, aneb každý den skočíme do jiné pohádky, kterou si děti budou moci zkusit, tak jak jí znají, ale třeba nás napadnou i různé jiné povedené verze stejné pohádky. Možná v pohádkovém světě existují i hezké ježibaby, nebo Sněhurka potká sedm obrů a vše bude naruby. V pohádkách je možné vše.

 

   Na každý den bude připravená jedna pohádka, kterou děti dobře znají (O Červené karkulce, Sněhurka a sedm trpaslíků, Perníková chaloupka…), kterou si ten den společně přečteme. Následně si děti budou moci vytvořit kostýmy z přírodních i jiných materiálů, namalovat si kulisy, najít si na louce rekvizity a mohou si pohádku zkoušet v různých rolích a obměnách.

 
Přihlášku si můžete stáhnou zde: Příhláška na letní týden s programem.docx (18,7 kB)
 
Ceny týdnů naleznete zde: ceník léto 2018.docx (3,9 kB)
 

 

 

Léto 2017 v Prokopáčku se opravdu povedlo, děkujeme všem dětem i průvodcům za krásné zážitky.

A co všechno se dělo?
  • Skřítek Prokopáček byl na návštěvě u protinožců (týden byl plný barevných kouzel, her a legrace) 

          10. - 14.7. 2017,  průvodce Eliška a  Dominika

   Na našem táboře jsme na křídlech kouzel a fantazie doletěli velmi daleko, až na druhou stranu světa, k našim kamarádům protinožcům! Budeme kreslili jsme a malovali, a to nejen na papír, ale i na skály a kameny, a vyzkoušeli si vyrobit vlastní barvy z přírodních materiálů. Také jsme vyráběli hudební a další nástroje, povídali si o životě Aboriginců a jejich příbězích, a také si vymyslely mnohé nové. Při tom jsme samozřejmě objevovali tajemství bushe a seznámili se s podivuhodnými australskými zvířaty!
 
 
 
  • Putovali jsme se skřítkem Prokopáčkem po hmyzí říši (týden, ve kterém jsme prozkoumali všechny hmyzí kamarády od včelky až po mravenečka)

17. - 21.7. 2017, průvodce Anička a Beata

  • také jsme si užili týden s názvem: "BOUDO, BUDKO, KDO V TOBĚ PŘEBÝVÁ aneb divadelní hrátky, jak skřítek Prokopáček se zvířátky zaženou zlého medvěda"  

 24. - 28.7. 2017, průvodce Zuzka a Agáta

Ve společně stráveném týdnu jsme se s dětmi vydali do kouzelného světa pohádky a to jedné z nejznámějších. Pomocí kouzel jsme se proměnili ve zvířátka a spolu s naším kamarádem skřítkem Prokopáčkem se pokusili zahnat Zlého medvěda. A protože stejně jako všechna zvířátka máme rádi pohyb, protáhli jsme si za pomocí her všechny končetiny. Závěrem týdne jsme uspořádali představení, na které se přišli podívat maminky i tatínci.